Tron triatlon na Paliću

triatlon14 U subotu 12.07, je na Paliću održana prva traitlonska trka. Reč je o sprint Tron triatlnu u organizaciji Atletskorekreativnog kluba Tron. Učestvovalo je preko šesdeset takmičara koji su se takmičili u plivanju od 750 metara, vožnji biciklom u dužini od 20km i na kraju u trčanju u dužini od 5km. Učestvovali su najbolji klubovi u zemlji i nekoliko odličnih trkača, međutim bilo je tu i dosta rekreativaca iz Subotice kojima je ovo bilo prvo susretanje sa ovakvim sportom. Među učesnicima bio je Ivan Zeljković (poznatiji kao Zeka milioner). Treba istaći odličnu organizaciju kompletne trke i dobre rezultate svih takmičara. Najveće probleme takmičarima predstavljalo je Palićko jezero, pošto je duvao vetar i imali su velikih poteškoća sa talasima pod kojima je bilo teškoplivati. Oni najbrži sve tri discipline su završili za nešto malo više od sat vremena. Pobednik je bio Danilo Jovanović iz TK Tamiš koji je trku završio za 1 sat i tri minuta. Drugo mesto je pripalo njegovom klupskom kolegi Vladimiru Stojsavljeviću sa vremenom 1:04:25. Od subotičana najbolji je bio Dejan Kakonji koji je stazu prešao za 1:21, međutim njemu je ova trka poslužila za pripremu pred najtežu triatlon trku poznatu pod nazivom Ajronmen koja će biti krajem leta održana u Mađarskoj a koja se sastoji od plivanja 3800 metara, vožnje biciklom od 180 km i na kraju trke maratona od 42 km.

style="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-3637342487949567"