Prvenstvo Jugoistočne Evrope u jedrenju

jedrilicarioptimisti Na palićkom jezeru u organizaciji Jedriličarskog kluba Palić, od 08. do 10. maja, po deveti put za redom održano je prvenstvo jugoistočne Evrope u jedrenju za klasu Optimist. Takmičenje za decu do 15 godina a posebno se boduju učesnici do 12 godina. Učešće je najavilo 106 takmičara iz šest zemalja, da bi se na startu regate pojavilo 86 jedrilica. Vreme je i ovaj put poslužilo takmičare tako da je u subotu održano četiri trke po srednjem vetru kada su svi uspešno završili jedrenja dok je u nedelju izuzetno jak severozapadni vetar omogućio održavanje četiri trke, ali je na cilj poslednjeg jedrenja stiglo samo 26 najumešnijih takmičara. Međunarodni žiri sastavljen od članova iz Turske, Italije, Nemačke, Španije i Srbije odlično je ocenio i ovaj put organizaciju regate. Postignuti su odlični rezultati u do sada najmasovnijoj regati od postojanja SEEOOC-a. Od najznačajnijih ističemo: Boja Kristina iz JK Palić zauzela je prvo mesto u kategoriji devojčica do 12 godina a Kalman Kornelia četvrto mesto. Boja Kristina je takođe u kategoriji devojčice generalno uspela da se plasira na drugo mesto. Odlično su se plasirale i naše mlade takmičarke Gera Kristina i sestre Nemeth. U apsolutnoj kategoriji prvo mesto je osvojio Michal Kostyr YCKladno - iz Češke, druga je bila Nadja Stanikić iz JK Gemax - Beograd a treće mesto je osvojio Mikulas Vaszi takođe iz Češke.

Zadovoljstvo učesnika je potrvrdila i najava dolaska 2016. na deseti jubilarni SEEOOC. Kao i svake godine ovo izuzetno takmičenje koje je u prioritetnom kalendaru svetske jedriličarske organizacije kao regata od izuzetnog značaja za popularizaciju jedrenja među najmlađima pomogli su naš Grad Subotica, Pokrajinski sekretarijat za spot i omladinu kao i Ministarstvo omladine i sporta Republike srbije uključujući i jedrilčarski savez Srbije i Vojvodine.

style="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-3637342487949567"